ADS

5 Fitore rresht per Interin .

Interi mposhti PSV-ne nga Holanda ne nje ndeshje mjafte te veshtire si musafir . Loja filloj me nje intenzitet mjaft te larte , mirepo u desht te pritet minuta 26' e takimit per tu zhbllokuar shifrat ,kur Pablo Rosario mjeshterishte dergoj topin ne rrjete dhe rezultatin 1-0 ne favor te Holandezeve . Interi morri inciativen dhe u desht te pritet minuta e 44' e takimit kur Radja Naingolann shenoi per barazim me nje super gol .

Pjesa e pare u mbyll me rezultatin 1:1 .

Pjesa e dyte filloj me nje intenzitet te larte me posedim nga dyja ekipet , mirepo ne minuten e 60' Mauro Icardi shfrytezoj nje gabim amatoresk te portjerit  Zoet dhe me nje lehtesi kaloj Interin ne epersi.

PSV pat disa raste te mira deri ne fund kur edhe Gaston Pereira goditi vertikalen e portes .

Lojtari i ndeshjes : Matias Vecino 7.9 dhe Mauro Icardi 7.3

Deshtimi i ndeshjes : Ivan Perisic 4.5